Tuesday, 13 March 2018

Mikrovlnná trouba zdravotní rizika

Pokud mikrovlnky něčím doopravdy hrozí, tak hlavně únikem mikrovlnného záření poškozenými nebo špatně opravenými dveřmi. Případně neodbornými úpravami trouby. Vlny však dokážou vyvolat jen ohřev. Rizikové mohou být v případě, že bychom se dívali skrz poškozená dvířka z . Nicméně, abyste kompletně eliminovali nebezpečí z tohoto ozáření, tak máte jedinou možnost - nepoužívat mikrovlnnou troubu vůbec. Hans Ulrich Hertel publikoval studii, jež ukazuje, že vaření nebo ohřívaní jídla tímto způsobem představuje mnohem vyšší zdravotní riziko než tradiční způsob.


Riziko je pouze to, že mikrovlnná energie neproniká do větší hloubky a velké kusy potravy se mohou ohřívat nerovnoměrně. To může být riskantní pro zdraví, jestliže části potravy nejsou prohřáty natolik, aby byly zničeny případné nebezpečné mikroorganismy. Jídlo připravené v mikrovlnné troubě je stejně . Vědci ale nikdy nepotvrdili, že potraviny ohřívané v mikrovlnné troubě ztrácí vitaminy a jsou nevhodné pro kojence,“ uvádí MUDr. K druhému důvodu, proč zavrhnout používáni mikrovlnné trouby , je podle autora možný vznik tzv.


Zdravotní riziko ozáření lidského organizmu mikrovlnami, které je zde demonstrováno, nikdo nepopírá. Důsledkem těchto krevních změn je snížená přirozená odolnost organizmů, zažívací problémy a vyšší riziko nádorových onemocnění hlavně trávicího . Bez ohledu na to, jak zní odůvodnění „oficiálního“ povolení týkajícího se mikrovlnné trouby , pokud jde o nás přestali jsme ji používat. Později jejich používání v Sovětském svazu zakázali zákonem a Sověti vydali mezinárodní varování o zdravotním riziku a ohrožení biologického životního prostředí . Pokud nějaký takový zákaz existoval a pokud byl zdůvodněn zdravotními riziky , dost možná tím pravým důvodem byla celková technologická zaostalost Sovětského svazu a prakticky celého východního bloku za rozvinutým Západem.


Tudíž se lidem nakukalo, že mikrovlnné trouby škodí zdraví, čímž se . Velký článek Mikrovlnná trouba ! Visí tu už nějakou dobu, ale stále se nacházejí jeho noví objevitelé, kteří ho pak šíří dál. Prokázaná nebezpečí užívání mikrovln! Zelenina je pro vás dobrá, ať ji připravujete jakkoli. Zázrak techniky, úžasně praktický div světa - který může být neskutečně výhodný z hlediska zdravé stravy.


Podle podobných článků je mikrovlnka ze zdravotního hlediska na vaření vlastně dokonce lepší, než běžné způsoby, protože . Výrobci mikrovlnek nedoporučují do trub vkládat kovové předměty, zvláště pak ne blízko kovových stěn, protože hrozí riziko vzniku obloukového výboje, který může . Mikrovlnná trouba je navíc vybavena kovovým stíněním (a všimněte si, že i sklo, kterým koukáte dovnitř má v sobě kov), které účinně brání úniku záření ven, takže se není třeba bát zdravotních rizik. Kromě toho mikrovlnná trouba uvolňuje elektromagnetické záření pouze tehdy, když jsou zavřená dvířka, . Abychom se mohli sami přesvědčit o tom, zda-li mikrovlnné trouby škodí anebo nikoliv, musíme nejprve oddělit zrno od plev v hromadě faktů a tvrzení, která se k problematice vztahují. V tomto článku se pokusím vysvětlit některé zákonitosti fyziky a uklidnit tak uživatele mikrovlnných zařízení.


Specialisté doporučují používat mikrovlnnou troubu podle pravidel, tím se sníží případná zdravotní rizika. Například by měla sloužit jen k ohřátí hotového jídla, neměla by se zapínat na prázdno, jídlo by se mělo připravovat jen ve speciálním nádobí a rozhodně by se neměla mikrovlnka používat ke sterilizaci. Dále se zvyšuje hodnota hematokritu, což indikuje zvýšenou srážlivost červených krvinek a riziko krevních sraženin. Výzkumy odhalily rovněž zvýšenou hladina cholesterolu.


Tyto výsledky byly zjištěny při porovnávání krevního rozboru člověka, který předtím požil jídlo ohřáté v mikrovlnné troubě , a člověka, který požil stejné . Přesto výsledek jejich výzkumu ukázal vážné zdravotní nebezpečí spojené s tímto způsobem přípravy stravy. Následně byla výroba a používání mikrovlnných trub na celém území Německa zakázáno. Po válce Rusové zopakovali německý výzkum se stejným výsledkem, který vedl ke skutečnosti, že mikrovlnné trouby byly . Zabývá se mimo jiné také fyzikální podstatou mikrovlnného ohřevu. Stejně tak jako mnoho jiných objevů je i mikrovlnná trouba (obr. 1) dílem náhody.


Spencer 1) pracoval u zbrojařské společnosti Raytheon, která během druhé světové války i po ní vyráběla součásti pro radarová zařízení – radiolokátory. Při výběru mikrovlnné trouby bychom se neměli zabývat pouze spotřebou a výkonem, ale zohlednit také její funkce a kvalitu. Pro bezpečné používání mikrovlnek je potřeba dodržet několik jednoduchých zása jimiž se snižuje zdravotní riziko.


Co bychom měli vědět o mikrovlnkách?

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.