Thursday, 14 December 2017

Moudivláček lužní

Moudivláček lužní je druh s výraznou zeměpisnou proměnlivostí. Rozlišují se poddruhy, z nichž v Evropě žijí 2: moudivláček lužní evropský (R. p. pendulinus), obývající téměř celý evropský areál, a moudivláček lužní kaspický (R. p. caspius), žijící v okolí Kaspického moře. Další poddruhy se vyskytují v Malé a Přední Asii. Кеш Перекласти цю сторінку квіт.


Remiz pendulinus pendulinus - areál druhu v Evropě. Stejně tak není výjimečný ani velikostí a zbarvením.

Se svými gramy se nemůže rovnat pouhých gramů vážícímu králíčkovi, který je naším nejmenším opeřencem, a z jeho zbarvení jsou poněkud nápadnější jen hnědá barva na zádech a černá . Nejlepší evropský stavitel hnízda se představuje. Na východě mají hnědé, na. Na šedobílé hlavě má velkou černou masku. Hřbet je nápadně červenohnědý, letky a ocas tmavé. Zbarvení samičky je méně výrazné.


Drobná sýkora s černou páskou přes oko. Jeho rozšíření v ČR je však ostrůvkovité a jeho početnost není příliš vysoká.

V blízkosti vod staví nezaměnitelná hnízda. Fotky ze stavby hnízda jsem do alba zařadil i přes jejich nízkou kvalitu. Fotografie zvířat, převážně ptáků v jejich přirozeném prostředí, články o fotografování. H - Husté porosty rákosu, orobince, ostřic, křovitých vrb apod.


I - Tekoucí vody a jejích břehy. H - Pravidelně hnízdící druh. Pěvci Čeleď : Moudivláčkovití. Je obrázků v kategorii. Nej 20: Nejlépe hodnocené - Poslední . Blog výrobce ptačích budek, krmítek a domků pro zvířata.


Areál jeho výskytu se táhne v pásu od střední Evropy až po Čínu a Koreu. V tomto areálu se vyskytují subspecie, které jsou někdy považovány i za samostatné druhy. V Evropě žije poddruh moudivláček lužní evropský. Poseděl vždy několik vteřin a byl pryč.


No, takový pátek bych si si nechal hned líbit. Obývá rašeliniště a vlhké listnaté lesy v blízkosti vodních ploch. Mezi našimi ptáky má určitě největší talent na stavění hnízd.


Samci budují zvláštní vakovité hnízdo připomínající hrušku s postranním vchodem.

Je vpleteno do koncových větviček stromů, často se sklánějících nad vodou nebo v jejím . Věk při kroužkování, nálezu. Na jaře jsem měl kliku a našel jsem tohoto krásného ptáka. Prochodil jsem bažiny kolem rybníka a přítoků, ale jejich hnízdo jsem neobjevil.


Snad letos, rád bych tuto dokonalou stavbu veděl na vlastní oči.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.