Thursday, 10 December 2015

Solný roztok na rýmu

Zakoupený solný roztok je bezpečnější oproti roztoku připravenému doma z kuchyňské soli a pitné vody, protože zaručuje přesnou koncentraci tak, aby nedošlo k nežádoucímu podráždění sliznic. Pokud si ale zakoupíme speciální aplikátory pro snadné provedení nosní laváže, obvykle k nim dostaneme také odměrku na. Na rýmu - ucpaný nos si můžete kapky snadno vyrobit sami. V půl litru vody rozpusťte lžičku hrubozrnné soli a přiveďte k varu.


Důkladně převařený a zchladlý roztok pak inhaluje nebo pomocí kapátka aplikujte přímo do nosních dírek. Slaná voda pomáhá také při bolestech v krku. Pro uvolnění ucpaného nosu, který je jedním z průvodních jevů při nachlazení a rýmě, se dá použít obyčejný solný roztok. Kromě nakapání do nosu lze domácí solný roztok také kloktat v případě, že vás trápí bolest v krku.


Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Navíc na rýmu ještě nikdo nevymyslel opravdu účinný lék. Bohužel ani nosní sprcha není lékem stoprocentním, avšak z osobní několikaleté zkušenosti mohu potvrdit, že pravidelné ranní aplikování nosní sprchy opravdu snižuje počet nachlazení, zmírňuje a zkracuje průběh rýmy. Do sklenice si udělejte solný roztok , přelijte do lahvičky s mechanickým rozprašovačem. Stříkejte na nosní sliznice a ucítíte zlepšení.


Sílu roztoku vyzkoušejte podle svých potřeb. Osobně dávám na dcl vlažné vody kávovou lžičku. Je to účinné, rychlé a skoro zdarma. Zdena Karumníková, Meziměstí . V období zvýšeného výskytu infekcí horních cest dýchacích to znamená, že viry nebo bakterie, které se na sliznici mohly uchytit v průběhu dne, jsou odplaveny a infekce nemá šanci se rozvinout.


Vlažná voda vám navíc skvěle pročistí přes noc zanesený nos, na jaře vypláchne dráždivá pylová zrnka – zkrátka se postará o příjemný pocit vnitřní čistoty. Ty ale něco stojí a při tom léčba s těmito přípravky může být stejně dlouhá, jako byste rýmu vůbec neléčili. Jak se jí tedy zbavit levně, rychle a hlavně účinně?


Osvědčená metoda, která určitě zabírá, je solný roztok. Na jeho přípravu stačí miska s vodou a dvě lžíce soli. Pak už stačí jen zamíchat a ideálně nad . Je zjištěno, že ani při. Při akutních obtížích se výplach může provádět až 4x za den.


K proplachování nosu používáme výše popsaný roztok a naléváme ho pomocí konvičky na výplach nosu do jedné nosní dírky a druhou dírkou . Do ní ponořte svůj nos, zacpěte si jednu nosní dírku, druhou natáhněte solný roztok. Totéž opakujte na druhou dírku. Rýmu (pokud nemáme na mysli rýmu alergickou) způsobují viry, které jsou natolik různorodé a tak rychle se mění, že je prakticky nemožné proti nim vyvinout očkovací.


Solný roztok si můžeme snadno vyrobit i doma, ale pohodlnější je zakoupit si v lékárně například nosní sprej s obsahem mořské soli. Rýma u miminek probíhá odlišně než u dospělých. Imunitní systém kojenců a batolat není ještě dostatečně zralý a infekce se častěji šíří i mimo dýchací cesty – může tak způsobit zánět středního ucha a další komplikace. Proč je rýma u kojenců takový problém?


Novorozenci zhruba do třetího měsíce dýchají. Jelikož je hypertonický solný roztok slanější, nemůže se používat dlouhodobě, docházelo by k poleptání sliznice, popálení. Na rozdíl od něj izotonický roztok tyto chemické reakce nezpůsobuje a může se používat opravdu dlouhodobě. Takže hypertonický nejvíce pomůže, když už rýmu máme, zatímco.


Používá se i Vincentka nebo mořské soli. Sůl dokáže nejen zmírnit otok nosní sliznice, ale odstraňuje také nečistoty a mikroorganismy, které se zde uchytily. Solný roztok na propláchnutí nosu si můžete vyrobit doma anebo si pořiďte nosní sprej s obsahem mořské soli.


Já používala na rýmu Sterimar - je to také „jen“ solný roztok , ale byla jsem naprosto spokojená! Našemu Matýskovi rýma přešla do pár dnů a to naše doktorka varovala, že rýmy trvají 2-týdny … :roll: Samozřejmě jsme i odsávali. Nosní dutina je pokryta sliznicí, která má na povrchu řasinky, jež posouvají vzniklý hlen a zachycené cizorodé částečky ven z dýchacích cest.


Jeden z prvních kroků k vyléčení alergické rýmy je odstranění hlenu z nosu pomocí nosního výplachu solným roztokem. Každou z nich je pak třeba ošetřit jinak, krusty nejprve změkčit olejíčkem, na hleny stačí solné roztoky. Jestliže není třeba nos nějak extrémně řešit v průběhu roku, zima je obdobím, ve kterém je sliznice vystavena extrémně zátěžovým vlivům, jako jsou přechody z tepla do zima a naopak, své udělají také.


Bydime v prumyslovem meste a to ovzdusi nic moc proto na ty rymy tak trpi, kdyz si zkousim.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.