Friday, 13 June 2014

Poprava elektrickým křeslem

V USA byl hledán způsob popravy , který by byl humánnější než oběšení. Vynález elektrického křesla byl doprovázen konkurenčním bojem Thomase Alva Edisona a George Westinghouse na konci 19. Edison chtěl ukázat, jak je střídavý proud od Westinghouse nebezpečný). Současné elektrické křeslo nicméně . V americkém státe Virginia popravili letos 17.


V USA tak poprvé po třech letech znovu použili elektrické křeslo , což je velmi sporná a krutá metoda exekuce. V popravčí místnosti se mnohdy odehrávají hrůzné věci. Dvaačtyřicetiletý Gleason byl původně . Spojené státy patří k zemím, které na svém území stále praktikují trest smrti. Zločinci jsou dnes popravováni především smrtící injekcí, nicméně symbolem amerických poprav stále zůstává elektrické křeslo. Než bylo ale zavedení popravy elektrickým proudem zavedeno, ustanovila se před 1lety takzvaná . Mauthausen - Tajné popravy Čechů - Duration: 52:06.


Nehody spojené s elektrickým křeslem jsou dostatečně známé. Doposud se nepodařilo zjistit zákonitost proměnlivé vodivosti lidského těla, takže někteří popravovaní “jsou doslova usmaženi, jejich mozek připomíná spálený koláč, po páteři jim během popravy běhají modré plameny a všude je cítit pach . Georgi Stinneymu bylo pouhých let, když ho porota za vraždu dvou holčiček poslala na elektrické křeslo. Poprava - George Stinney. Látka během popravy sklouzla a všichni v místnosti se mohli pokochat pohledem na obličej zkroucený bolestí, vypoulené oči a sliny tekoucí po ochromené tváři.


Ovšem čas od času se najdou případy, kdy poprava. Fascinující příběhy osob, které přežily vlastní oběšení, ukamenování nebo popravu na elektrickém křesle. Trest smrti představuje pro odsouzené zločince nejpřísnější možný rozsudek, s nímž se v některých zemích světa můžeme setkat i dnes. Lidský osud je ale natolik nevypočitatelný, že někdy dokáže popravu přelstít a . Všude je cítit pach spáleného masa.


Přihlížející se rozpačitě koukají po sobě. Tohle že má být humánní způsob popravy? Odsouzencovo tělo černá, hoří mu kůže. Lékaři ale navzdory skutečnosti tvrdí, . Gilotína, kat, obesenie, v minulosti boli bežné rôzne formy popravy , ale koncom 19.


Američané ho vynalezli jako údajně humánnější způsob popravy. Spojených štátoch amerických popravu elektrickým kreslom. Dodnes se v některých amerických státech používá jako alternativa ke smrtící injekci.


Přečtěte si o něm několik faktů, které jste (ne)chtěli vědět. Francis Kemmler – první odsouzenec v elektrickém křesle. Vražda sekyrou se Kemmlerovi nevyplatila. Střídavý proud se hodí jen k likvidaci psů, zabíjení . U zrodu myšlenky zabíjet živé tvory elektrickým proudem stál Alfred. Southwick, dentista z Buffala ve státě New York.


Historie zná nejeden způsob popravy , paradoxně většina těch nejznámějších z nich, byla vynalezena z humánních pohnutek - snahy o co nejméně bolestivý způsob smrti. Tak byla vynalezena slavná francouzská gilotina a podobně spatřilo světlo světa i elektrické křeslo. Jenže tady byla historie mnohem . Farmaceutické firmy buď z etických důvodů nebo kvůli obavám z negativní reklamy odmítají dodávat látky pro smrtící injekce. Návrh na trest smrti zastřelením neprošel.


Stát proto uvažuje o elektrickém křesle. Texas zákon, v němž bylo stanoveno, že smrtící injekce je oficiální technika popravy. Týden po Texasu schválila i Florida, tehdy s čekateli na smrt dodatek, podle něhož si odsouzenci mohli vybrat mezi elektrickým křeslem a smrtící injekcí. Stát Tennessee jako první přijal zákon umožňující použít elektrické křeslo , pokud nebude pro odsouzeného k dispozici vhodná látka pro popravu injekcí. Jižní Karolina chce popravy injekcí nahradit elektrickým křeslem.


Bufallo – O možném využití elektrického proudu k efektivním popravám těžkých delikventů se v souvislosti s průmyslovým rozvojem začalo uvažovat ke konci 19. K vývoji tohoto obávaného přístroje přispěly i objevy slavného vědce Thomase A. Edisona, který se zajímal o účinky elektřiny na lidské .

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.